Vyhledávání Menu

24 hodin pro Pána 2017


Foto: Michal Němeček


Arcibiskupství pražské ve spolupráci s farností při kostele Panny Marie Sněžné na popud Papežské rady pro novou evangelizaci zvou na modlitbu 24 hodin pro Pána - 2017, která proběhne od pátku 24. 3. od 18 h do soboty 25. 3. 18 h po celou noc i celý den v kostele Panny Marie Sněžné, v kapli sv. Michaela, archanděla (Jungmannovo náměstí 18, Praha 1 mapa).

Tato iniciativa vznikla na popud papeže Františka v roce 2014. Papež pozval všechny diecéze světa, aby uspořádaly vždy před 4. nedělí postní velkou příležitost ke svátosti smíření a adoraci. Jde o vzácnou příležitost, kdy je možné využít nabídku svátosti smíření, spočinout při tiché modlitbě, adoraci, ale také spojit se s mnoha zeměmi a místy světa. Plakát ke stažení zde.

V sobotu 18. března zemřel kardinál Miloslav Vlk. Pohřeb se koná v sobotu 25. března v 11 hodin v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha, tedy paralelně s konáním akce 24 hodin pro Pána. Z tohoto důvodu bude většina kněží přítomna pohřbu českého primase. Přesto jsme se pokusili zajistit i v tuto dobu zpovědníky. Prosíme ty, kteří přijdou v době pohřbu ke svátosti smíření, aby respektovali omezený počet zpovědníků. Děkujeme za pochopení.

09. 03. 2017