Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

71. plenární zasedání ČBK v Praze

71. plenární zasedání České biskupské konference (ČBK) bude probíhat od úterý 22.1. za účasti všech biskupů Čech a Moravy, kteří se sejdou v kapucínském klášteře na Loretánském náměstí v Praze. Setkání bude přítomen i apoštolský nuncius v ČR arcibiskup Diego Causero.

Biskupové v prvním plenárním zasedání tohoto roku zhodnotí život v církvi v ČR v roce 2007 a zároveň činnost všech církevních komisí. Na programu jednání českých a moravských biskupů, které se uskutečňuje čtyřikrát do roka, budou m.j. tato témata: zamyšlení nad rolí církve v dnešní společnosti, informace o charitě, přijetí charity řeckokatolické církve do Charity ČR a schválení materiálu pro výuku náboženství ve školách.

Na zasedání se biskupové setkají i s ministrem kultury Václavem Jehličkou, který bude podrobně informovat o návrhu zákona o majetkovém vyrovnání mezi státem a církvemi.

První den jednání bude zakončen koncelebrovanou mší svatou ve svatováclavské kapli v pražské katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na zahájení jubilejního roku narození sv. Václava (1100 let). Hlavním celebrantem bude kardinál Miloslav Vlk.

Druhý den zasedání, ve středu 23.1. biskupové zahájí svůj program koncelebrovanou mší sv. v seminární kapli v pražských Dejvicích. Jednání biskupů poté pokračuje a konec je předpokládán v odpoledních hodinách. Na závěr setkání vystoupí před médii nově jmenovaná mluvčí ČBK, která zveřejní souhrnnou zprávu zasedání.

Převzato z TS ČBK.
17. 01. 2008