Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

72. plenární zasedání ČBK v Praze

72. plenární zasedání České biskupské konference (ČBK) bude probíhat od úterý 1.4. za účasti všech biskupů Čech a Moravy, kteří se sejdou v kapucínském klášteře na Loretánském náměstí v Praze. Setkání bude přítomen i apoštolský nuncius v ČR arcibiskup Diego Causero.

Biskupové se  na svém jednání, které se koná čtyřikrát do roka, budou věnovat mj. stavu příprav na oslavu Světových dnů mládeže 2008 přímo v Melbourne a Sydney i na Velehradě, kde se společně setkají mladí lidé z České republiky a ze Slovenska, a spolupráci s komisí Ekumenické rady církví (ERC) pro přípravu předsednictví České republiky v Evropské unii.

První den jednání zakončí biskupové návštěvou hrobu Mons. Karla Pilíka v den 1. výročí jeho úmrtí na hřbitově v Praze 9 – Vinoři, po níž budou koncelebrovat mši svatou ve vinořském kostele Povýšení sv. Kříže.

Druhý den (2. 4.) jednání biskupů pokračuje a konec zasedání se předpokládá v odpoledních hodinách. Ve 13:30 budou média na krátkém brífinku  seznámena se souhrnnou zprávou o zasedání.

Převzato z TS ČBK.
31. 03. 2008