Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

74. plenární zasedání České biskupské konference

74. plenární zasedání České biskupské konference (ČBK) je čtvrté, a tedy poslední v letošním roce. Ve dnech 7.-8. 10. 2008 se biskupové České a Moravské provincie sejdou ke svému jednání v Exercičním domě kapucínů na Loretánském náměstí v Praze. Zasedání biskupů se zúčastní i apoštolský nuncius v ČR arcibiskup Diego Causero.

Na svém podzimním jednání se budou biskupové mj. věnovat zhodnocení průběhu letošních Světových dnů mládeže v Sydney, účasti české delegace a paralelní akce ActIv8 na Velehradě pro mladé, kteří se nemohli vydat do Austrálie. Se zástupci Ekumenické rady církví v ČR projednají biskupové náměty pro spolupráci během předsednictví České republiky Evropské unii v prvním pololetí roku 2009. Dále se budou zabývat situací české katolické komunity v Bruselu a nabídkou spolupráce ze strany Křesťanské mezinárodní solidarity (CSI), která se věnuje monitorování pronásledování křesťanů ve světě a pomoci obětem tohoto pronásledování.

První den jednání zakončí biskupové slavením mše svaté v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově, hlavním celebrantem bude olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK, a kazatelem královéhradecký biskup Dominik Duka.

Druhý den (8. 10.) bude jednání biskupů pokračovat s předpokládaným zakončením v odpoledních hodinách. Ve 13:30 budou média na krátkém brífinku seznámena se souhrnnou zprávou o zasedání.

Převzato z TS ČBK.

01. 10. 2008