Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

76. plenární zasedání ČBK v Praze

76. plenární zasedání České biskupské konference (ČBK) bude probíhat od úterý 21.4. za účasti všech biskupů Čech a Moravy, kteří se sejdou v kapucínském klášteře na Loretánském náměstí v Praze.

Biskupové se budou během svého zasedání mimo jiné zabývat aktualizací organizačních dokumentů ČBK, seznámí se s průběhem příprav předpokládané návštěvy Svatého otce Benedikta XVI. v České republice a budou se věnovat pastoračnímu programu v rámci příprav na jubilejní rok 2013, kdy se bude slavit 1150. výročí příchodu věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu.

Biskupy během jejich zasedání navštíví náčelník generálního štábu Armády ČR ing. Vlastimil Picek, aby společně projednali další možnosti podpory služby vojenských duchovních.

První den jednání bude zakončen koncelebrovanou mší svatou v 18.00 hodin v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Strahově. Hlavním celebrantem bude olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK, a kazatelem královéhradecký biskup Mons. Dominik Duka.

Druhý den zasedání (22.4.) zahájí biskupové svůj program koncelebrovanou mší svatou v kapli kapucínského kláštera a budou pokračovat v jednání. Ve 14.00 hodin budou média seznámena se souhrnnou zprávou o zasedání na krátkém briefingu.

Převzato z TS ČBK.

20. 04. 2009