Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

80. plenární zasedání České biskupské konference

Jubilejní 80. plenární zasedání České biskupské konference (ČBK) bude probíhat od úterý 20. 4. v kapucínském klášteře na Loretánském náměstí v Praze za účasti biskupů českých a moravských diecézí a představitelů Konferencí vyšších řeholních představených mužských a ženských řeholních řádů. Zahájení plenárního zasedání se účastní i apoštolský nuncius v ČR arcibiskup Diego Causero.

Úvodní duchovní slovo přednese brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Reflexi o církvi v dnešní společnosti v národním i mezinárodním kontextu poskytne pražský arcibiskup Dominik Duka. Biskupové budou během zasedání prodiskutovávat některé pastorační i organizační záležitosti. Budou hovořit například o projektu Bible pro mládež a o aktivitách mládeže v rámci pastoračního roku 2010, jehož tématem je Písmo, o nabídce přednášek Rady pro pastoraci Romů a o připravovaném kongresu o Božím milosrdenství v roce 2011.

Na závěr prvního dne jednání budou biskupové v 18:00 slavit mši svatou v kapli sv. Václava v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Hlavním celebrantem bude pražský arcibiskup Dominik Duka a kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Letos také končí druhé pětileté období olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera ve funkci předsedy ČBK, proto během tohoto plenárního zasedání proběhnou volby předsedy ČBK a dalších odpovědných míst v rámci České biskupské konference, jak je uvedeno ve Stanovách a v Jednacím a organizačním řádu ČBK.

Ve středu 21. 4. v 15:00 budou média na krátkém briefingu seznámena s novým vedením ČBK a hlavními body jednání. Po celou dobu zasedání bude k dispozici novinářům tisková mluvčí ČBK Irena Sargánková, tel: +420 731 625 984.

Převzato z TS ČBK.

19. 04. 2010