Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Africké rytmy nymburské Charity

Před energickým vystoupením bude možné doplnit vlastní energii ochutnávkou fair trade kávy. Kromě toho zde proběhne beseda o fair trade. Je-li vám tento termín stále cizí, odhalí jeho tajemství zasvěcená lektorka z firmy Miko Káva, která v České republice distribuuje fair trade zboží z celého světa. Beseda, ochutnávka a drobný prodej jsou na programu od 16.30 hodin.

„Propagací myšlenky fair trade, její osvětou a prodejem fair trade zboží upozorňujeme na problémy třetího světa a ukazujeme, že existují i jiná řešení než humanitární pomoc. Věříme, že ve spojení s netradičním tanečním vystoupením nabízíme Nymburským příjemný způsob, jak strávit poslední únorovou sobotu. Akce je benefiční, proto hosté vstupným přispějí na provoz našich aktivit,“ zve na akci ředitel nymburské Charity Tomáš Drobík.

BaToCu je hudební a taneční skupina, která se inspiruje hudbou a tancem západní Afriky. Byla založena Monikou Rebcovou v roce 2000. BaToCu hraje na západoafrické bubny (djembe, dundun, sangban, kenkeni a krin) a s hostujícími hudebníky se také věnuje tradiční senegalské hudbě a tanci (sabar). Členové skupiny BaToCu se věnují africké kultuře již řadu let. Jejich představení jsou plná energie bez hranic mezi umělci a publikem. Více na www.charitanymburk.cz. (Lucie Kolářová)

23. 02. 2012