Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

2008

Adorace za povolání a rodiny v kostele sv. Ludmily v Praze

Adorace za povolání a rodiny v kostele sv. Ludmily v Praze

Pravidelné adorace za nová povolání a rodiny, které se již 13. rokem konají v kostele sv. Ludmily v Praze na Vinohradech, budou v roce 2009 zahájeny v pátek 2. ledna. Společnou adoraci povedou bratři kapucíni a křížové sestry, celebrantem mše svaté v 16:30 bude kardinál Miloslav Vlk.
Začíná cyklus besed

Začíná cyklus besed "Iniciativa 17-11"

Římskokatolická farnost v Praze - Strašnicích připravila spolu s Karmelitánským nakladatelstvím cyklus besed věnovaných sociální nauce církve a sociálnímu rozměru křesťanství. Prvním hostem bude ve strašnickém divadle Miriam 7. ledna 2009 od 19.00 prof. Lubomír Mlčoch.
Významné události a výročí - leden 2009

Významné události a výročí - leden 2009

Měsíc leden začíná ekumenickou slavností v pravoslavném kostele sv. Cyrila a Metoděje. V prvních dnech nového roku se rozběhne veliká Tříkrálová sbírka, pokračuje výstava Svatý Václav - ochránce České země, kterou obohatí mnohé doprovodné akce (přednášky, prohlídky kostelů sv. Václava atd.)
Tříkrálová sbírka 2009 v Praze

Tříkrálová sbírka 2009 v Praze

Malým tříkrálovým koledníkům požehná v Praze při mši svaté kardinál Miloslav Vlk v neděli 4. ledna 2009 ve 14.30 v Sále kardinála Berana na Arcibiskupství pražském. Dobročinná akce Tříkrálová sbírka se v celostátním měřítku uskuteční již podeváté.
Audiozáznam z kolokvia

Audiozáznam z kolokvia "Svatý Václav a jeho kult"

Dvoudenní kolokvium na svatováclavské téma pořádalo ve dnech 5. - 6. listopadu 2008 Arcibiskupství pražské ve spolupráci s Ústavem dějin křesťanského umění KTF UK. Díky mediálnímu partneru, jímž byl Český rozhlas 6, byl z celého kolokvia pořízen zvukový záznam.
Novoroční ekumenická slavnost

Novoroční ekumenická slavnost

Tradiční novoroční ekumenická slavnost se letos koná 1. ledna 2009 od 18 hodin v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje na Novém Městě Pražském. Tohoto ekumenického shromáždění se zúčastní čelní představitelé křesťanských církví včetně kardinála Miloslava Vlka.
Pozvání na Tříkrálový benefiční koncert

Pozvání na Tříkrálový benefiční koncert

V pondělí 5. ledna 2009 od 19:30 pořádá Arcidiecézní charita Praha (ADCH) Tříkrálový benefiční koncert ve Smetanově síni Obecního domu. Výtěžek koncertu je určen na podporu stavby pedagogické školy v indickém Bídaru a na vzdělávací pobyty běloruských studentů v České republice.
Maxibetlém v kostele sv. Ignáce

Maxibetlém v kostele sv. Ignáce

V kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze je vystaven papírový betlém s rekordním počtem 450 figurek. Na jeho výrobě se podíleli žáci ze Základní školy sv. Voršily v Praze, jejich rodiče a mnoho dalších příznivců školy. Betlém si můžete prohlédnout až do 2. února 2009.
Zemřel převor maltézských rytířů Josef Zlámal

Zemřel převor maltézských rytířů Josef Zlámal

P. Josef Zlámal, převor Českého velkopřevorství Suverénního řádu sv. Jana Jeruzalémského z Rhodu a Malty (maltézských rytířů) zemřel dne 22. prosince 2008 ve věku 93 let a v 68. roce kněžské služby. Rozloučíme se s ním v pátek 2. ledna 2009 ve 14:00 v kostele Panny Marie pod řetězem v Praze.