Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Arcibiskup Duka navštíví plzeňskou Škodovku

V plzeňské škodovce uvítá pražského arcibiskupa a plzeňského biskupa Františka Radkovského generální ředitel Škoda Transportation Josef Bernard a generální ředitel Škoda Investment Miloš Kratochvíl. V doprovodu výrobního ředitele Aleše Jedličky si arcibiskup prohlédne továrnu, ale také novou tramvaj 15T For City určenou pro provoz v hlavním městě, kterou požehná.

Pražský arcibiskup navštíví své bývalé pracoviště a setká se svými bývalými kolegy. Od roku 1975, kdy mu byl odňat „státní souhlas k duchovní správě“, totiž v plzeňské Škodovce pracoval patnáct let jako rýsovač. Pražský arcibiskup zde podle vlastních slov dokonce rýsoval součástky pro elektrárnu Dukovany. V rozhovoru pro Lidové noviny nedávno svou práci popsal trochu blíže: „Byl jsem rýsovačem na dílně, na technickém výkresu jsem označoval určité práce pro soustruh nebo vrtačku, kde se má vyvrtat díra a tak. Ta profese už dneska neexistuje.“

V závěru své návštěvy pražský arcibiskup poobědvá s rektorkou Západočeské univerzity v Plzni Ilonou Mauritzovou, hejtmanem Plzeňského kraje Milanem Chovancem a primátorem města Plzně Martinem Baxou. Ještě před tím navštíví obecně prospěšnou společnost „Techmania Science Center“ založenou Západočeskou univerzitou v Plzni, která má vybudovat v areálu průmyslového závodu Škoda moderní interaktivní centrum pro děti a mládež. (Aleš Pištora, foto: www.skoda.cz)

20. 06. 2011