Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Arcibiskup Duka navštíví Řím

Výstavu, která se koná pod záštitou ministra zahraničních věcí Karla Schwarzenberga a uspořádalo ji velvyslanectví ČR při Svatém stolci u příležitosti 800. výročí narození svaté Anežky české, zahájí pražský arcibiskup spolu s ministrem kultury Jiřím Besserem. Výstava fotografií Herberta Slavíka nazvaná "Anežský zázrak - Listopad 1989" bude otevřena v prostorách Papežské univerzity sv. Kříže v Římě. Zahájení se kromě jiných zúčastní také kardinál Walter Brandmüller, ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Daniel Herman a velvyslanec ČR u Svatého stolce Pavel Vošalík.

Spolu s ministrem kultury Besserem a velvyslancem ČR u Svatého stolce Pavlem Vošalíkem uctí pražský arcibiskup také památku kardinála Josefa Berana, na jehož hrob v podzemí baziliky sv. Petra položí květiny. Pražský arcibiskup se rovněž sejde s kardinálem Gianfrancem Ravasim, předsedou Papežské rady pro kulturu, aby s ním promluvil o připravovaném projektu Nádvoří národů, který by se měl v nejbližších letech realizovat také v naší zemi.

V závěru svého pobytu v Římě se pražský arcibiskup zúčastní generální audience u papeže Benedikta XVI. Jako dar mu předá nedávno připravené vydání Jeruzalémské bible s ilustracemi Salvatora Dalího. (Aleš Pištora)

30. 11. 2011