Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Arcibiskup Duka se setká s prezidentkou Hnutí fokoláre

Maria Voce se v jednotlivých zemích setká s komunitou Hnutí fokoláre. Mezi významná setkání v Moskvě patří přijetí u arcibiskupa Mons. Paola Pezziho a apoštolského nuncia Mons. Ivana Jurkoviče. Do Říma se vrátí 31. května.

V sobotu 21. května se dopoledne setká v Národním domě na Smíchově se členy Hnutí fokoláre z České republiky, aby si společně připomněli desáté výročí návštěvy zakladatelky Hnutí fokoláre Chiary Lubichové v Praze, kdy vyhlásila projekt nové evangelizace Zlatá Praha.

V neděli 22. května se Centrum Mariapoli ve Vinoři setká s mladými lidmi a v pondělí 23. května bude patřit setkání v Centru Mariapoli fokolarínkám a fokolarínům. V úterý 24. května je dopoledne vystřídají kněží z Hnutí fokoláre a odpoledne členové rady Hnutí fokoláre v České republice. Ve středu 25. května dopoledne odlétá Maria Voce do Budapešti.

Hnutí fokoláre působí v zemích bývalého komunistického bloku od roku 1961. Mons. Otto Spülbeck, biskup z Lipska, nabídl Chiaře Lubichové v červenci 1960 práci pro fokolaríny-lékaře v diecézních nemocnicích z důvodu nedostatku lékařů. Před padesáti lety, přesně 13. května 1961, přijeli první fokolaríni do Lipska. Díky osobním kontaktům se Hnutí rychle šířilo z východního Německa do tehdejšího Československa, Ruska, Litvy a dalších zemí komunistického bloku. Dnes je Hnutí ve všech zemích této oblasti. (www.cirkev.cz)

Více na www.focolare.cz.

17. 05. 2011