Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Arcibiskup Duka se zúčastní vzpomínky na zemřelé hokejisty

Český svaz ledního hokeje uspořádá pietní akt k uctění památky reprezentantů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka tuto neděli od 15.00 do 15.30 hodin na Staroměstském náměstí po dohodě s rodinami. Při krátkém smutečním ceremoniálu památku zesnulých uctí arcibiskup pražský a primas český Mons. Dominik Duka a prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. Pietní akt bude přenášet přímým přenosem Česká televize.

Pietním aktem bude provádět sportovní komentátor ČT Robert Záruba. Soustrast s oběťmi letecké katastrofy a jejich rodinami vyjádří přítomní minutou ticha. Vynikající hokejisty, reprezentanty a mistry světa Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka připomene rovněž sestřih z pořadů České televize. Na závěr vzpomínky zazní státní hymna České republiky a zvony z Týnského chrámu. Po pietním aktu je od 16:00 naplánovaná mše svatá v Týnském chrámu, kterou bude sloužit Mons. Tomáš Holub.

Pražský arcibiskup se modlí za každou z obětí, aby jim Bůh odpustil jejich hříchy a přijal je do bezpečí své otcovské náruče. „Modlím se také za rodiny obětí a zejména za jejich často malé děti; kéž je jim Boží blízkost posilou v tomto čase opuštění a kéž nacházejí dostatek lásky a přijetí u svých bližních,“ prosí arcibiskup Duka. V dopise ruskému velvyslanci Sergeji Kiseljovovi pražský arcibiskup píše: „Často obdivuji, jak sport dokáže spojit mnohé lidi různých národů, ras i náboženství. Hokejový tým Lokomotiv Jaroslavl byl této skutečnosti jasným příkladem.“ S hlubokým pohnutím proto pražský arcibiskup přijal zprávu o úmrtí třiačtyřiceti, většinou mladých lidí, kteří tragicky zahynuli při nehodě leteckého speciálu u ruské Jaroslavle. (Aleš Pištora)

09. 09. 2011