Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Arcibiskup Duka spolu s ostatními biskupy odlétá do Madridu

Do Madridu se vypravil pražský arcibiskup Dominik Duka, olomoucký arcibiskup Jan Graubner, ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz, plzeňský biskup František Radkovský a českobudějovický pomocný biskup Pavel Posád. Biskupové přidají k cca. třem tisícům mladých lidí z České republiky, kteří jsou již ve Španělsku a očekávají setkání se Svatým otcem, který do Španělska dorazí 18. srpna.

Papež se v pátek 19. srpna v 19.30 hodin se zúčastní Křížové cesty, která povede ulicemi Madridu směrem k náměstí Plaza de la Cibeles. V sobotu 20. srpna je hlavním bodem programu vigilie s papežem, která začne ve 20.30 hodin. Světové dny mládeže pak vyvrcholí v neděli 21. srpna v 9.30 hodin mší svatou na Cuatro Vientos, které bude Benedikt XVI. předsedat.

České katecheze 16., 17., 18. a 19. srpna od 9.00 hodin povedou v hale Pabellón de Convenciones arcibiskup Graubner a biskupové Radkovský a Posád. V rámci Kulturního festivalu bude Česká republika zastoupena výstavou Jindřicha Štreita “La Puerta de la Esperanza” (Brána naděje) na Avenida de Ciudad de Barcelona 162, v sídle městského úřadu okrsku Retiro poblíž místa pobytu jedné z českých skupin. Na prostranství před kostelem Santa Barbara bude také vystupovat hudební a taneční soubor Dúbrava z Valašských Klobouk s představením “Návrat ke kořenům”. (http://tisk.cirkev.cz, Aleš Pištora)

Více na http://madrid2011.signaly.cz nebo http://www.madrid11.com.

15. 08. 2011