Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Arcibiskup Duka v Notre-Dame v Paříži

Arcibiskup Duka se spolu s lidmi kolem revue Salve, kteří pařížskou návštěvu organizují, setkal také s pařížským arcibiskupem  kardinálem André Vingt-Trois, s nímž hovořil o výchově budoucích kněží. Při debatě s týmem lidí, kteří organizují bohatý duchovní život katedrály Notre Dame, načerpal mnoho zajímavých inspirací pro život katedrály pražské. Jedním z vrcholů pobytu byla účast na pravidelných nedělních nešporách a mši svaté v pařížské katedrále s kardinálem Vingt-Trois, kde se modlitby a zpěvů účastnila zcela zaplněný chrám.

Pražský arcibiskup Dominik Duka je na návštěvě Paříže od 21. do 26. května. Kromě jiného se v pařížském centru Collège des Bernardins 24. května 2011 od 18.00 hodin zúčastní debatního večera s názvem "Uzdravení paměti v postkomunistické společnosti". Ve středu 25. května 2011 ve 20.00 hodin bude hostem diskusního setkání na velvyslanectví České republiky v Paříži (15, avenue Charles Floquet, Paris 7ème). Na programu je také setkání s krajany a s těmi, kdo se podílí na životě pařížské katedrály.

Pařížská debata v centru Collège des Bernardins se bude týkat konkrétního a stále palčivého tématu minulosti, jímž je spolupráce některých katolických kněží s tajnými službami komunistických režimů. Pozvání Collège des Bernardins v Paříži přijali hosté pocházející z několika evropských zemí. Debaty se zúčastní Antoine Arjakovsky (zakladatel a ředitel Institutu ekumenických studií ve Lvově, který bude kulatý stůl moderovat); Mons. Dominik Duka OP (arcibiskup pražský); Tomasz Dostatni OP (prezident polské nadace Ponad granicami); Albert-Peter Rethmann (ředitel Institutu pro světovou církev a misie ve Frankfurt nad Mohanem); M. Henry Rousso (francouzský historik a specialista na období Vichy), Mons. Eric de Moulins-Beaufort (spoluředitel katedry Société, Liberté, Paix). (Aleš Pištora)

23. 05. 2011