Vyhledávání Menu

ARCIBISKUPSTVÍ PRAŽSKÉ BUDE HOSTIT UPRCHLÍKY


Již tradičně se o Vánocích brány Arcibiskupského paláce otvírají pro ty nejchudší – uprchlíky, bezdomovce a osamělé. Vánoční oběd pro ně 25. prosince 2015 organizuje katolické hnutí Komunita Sant´Egidio. Vzácné hosty uvítá pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.


52795


Kardinál Duka hostům každoročně požehná a připije si s nimi sklenkou šampaňského. Společně si také zazpívají koledy. Na pražském arcibiskupství se očekává účast více než stovky lidí. Stará se o ně zpravidla několik desítek dobrovolníků, někteří servírují jídlo, jiní usedají za slavnostně prostřený stůl spolu s hosty. Obvykle se podává polévka s játrovými knedlíčky, svíčková nebo pečená kachna či kuře se zelím a knedlíkem. Jako dezert pak vánoční cukroví a ovoce. Každý host dostane vánoční balíček. Mezi dárky naleznou lidé bundy, kabáty, ponožky či teplou šálu a hygienické potřeby.

Kromě Arcibiskupského paláce se letos vánoční oběd pro chudé koná také v kapucínském klášteře na Loretě a v klubu u františkánů na Jungmannově náměstí. Hostů by tedy mělo být celkem až 350. Ke zdaru akce může přispět každý, buď jako dobrovolník nebo finančním příspěvkem na konto Komunity Sant' Egidio - www.santegidio.cz.

Tato akce se péčí komunity Sant´Egidio pořádá v Praze již třináctým rokem. Společné vánoční obědy uspořádala komunita letos v 70 zemích celkem pro 200.000 chudých a osamělých lidí. Komunita Sant´Egidio vznikla v Římě v roce 1968 po Druhém vatikánském koncilu. Dnes je hnutím laiků, ke kterému se hlásí více než 50 000 lidí a které působí v oblasti evangelizace a charity v Římě, v Itálii a v dalších 70 zemích různých kontinentů. Více na www.santegidio.cz. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 21. 12. 2015