Vyhledávání Menu

ARCIBISKUPSTVÍ PRAŽSKÉ PŘEDSTAVÍ PÉČI O PAMÁTKY


Arcibiskupství pražské se, tak jako i v minulých letech, zúčastní veletrhu Památky, který se koná 22. – 23. října 2015 na Výstavišti v pražských Holešovicích. Pražské arcibiskupství jako významný správce mnoha památek – od katedrály až po venkovské kostely – bude prezentovat vybrané restaurátorské akce poslední doby.


48822


„Katolická církev je významným, ne-li většinovým majitelem kulturních památek v České republice. Využíváme tedy této příležitosti, abychom představili výsledky své práce a svého snažení v oblasti péče o památky,“ zdůvodňuje účast pražského arcibiskupství diecézní konzervátor P. Vladimír Kelnar.

Již čtvrtý ročník specializovaného veletrhu PAMÁTKY se zaměřuje na obnovu památek, restaurátorství, řemeslné postupy. Seznamuje s nejnovějšími trendy, postupy a materiály při rekonstrukcích památkových objektů a uměleckých děl, zabývá se také cestovním ruchem, zvláště tzv. církevní turistikou. Představí se různá profesní sdružení a nebudou chybět ani prezentace mnoha významných škol či muzeí. Záštitu veletrhu poskytl kardinál Dominik Duka OP a řada dalších významných osobností a institucí. Kompletní nabídku a doprovodný program je na www.incheba.cz. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 21. 10. 2015