Vyhledávání Menu

ARCIBISKUPSTVÍ NA VELETRHU TURISTIKY


Již počtvrté představí pražské arcibiskupství své kulturní bohatství a aktivity na veletrzích cestovního ruchu Go a Regiontour 2016. Mezinárodní veletrh turistických možností v regionech se koná ve dnech 14. až 17. ledna 2016 v Brně. Expozice pražského arcibiskupství bude zaměřena na nadcházející karlovské výročí a připomene některé turistické magnety, za něž vděčíme Otci vlasti.


59585


Na brněnském výstavišti se během veletrhu setkají lidé, kteří se profesně věnují cestovnímu ruchu a domácí turistice – ať už na úrovni státu, krajů, měst a obcí či jednotlivých poskytovatelů služeb. Pozornost se zaměří rovněž na téma propagace a turistického využití církevních památek a poutních cest. Veletrh 15. ledna ve 14.00 hodin navštíví pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP. První den veletrhu 14. ledna navštíví kolem 11.00 hodin stánek pražského arcibiskupství také ministryně pro místní rozvoj Kamila Šlechtová.

Mezi vystavovateli nebude ani letos chybět Arcibiskupství pražské. Prezentační stánek s devíti výstavními panely prezentujícími péči o památky v rámci arcidiecéze se zaměří zejména na díla spojená se 700. výročím narození českého krále a císaře Svaté říše římské Karla IV. Vystaveno bude několik uměleckých děl vztahujících se k době působení Karla IV. Prezentovat se bude také nově otevřené ubytovací zařízení (Panský dům v Rožmitále). Více na www.bvv.cz/go-regiontour. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 11. 01. 2016