Vyhledávání Menu

Arménský prezident navštívil kardinála Duku

Na pozvání prezidenta republiky Miloše Zemana přicestoval 29. ledna 2014 na státní návštěvu České republiky prezident Arménské republiky Serzh Sargsyan. V odpoledních hodinách přijal pozvání pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky OP, s nímž se sešel v Arcibiskupském paláci.

Kardinál Duka s prezidentem Sargsyanem hovořil o jeho členství v Arménské apoštolské církvi, která se v době nesvobody, jak se oba dva pánové shodli, stala strážkyní arménského národa, jeho kultury a víry. Řeč přišla i na snahu arménské komunity vybudovat v Praze arménské nábožensko-kulturní centrum. Večer se kardinál Duka zúčastnil také státní večeře pořádané prezidentem republiky na počest prezidenta Arménské republiky.

Pražský arcibiskup dlouhodobě udržuje úzké kontakty s arménskou komunitou v Praze a v celé České republice. V roce 2012 přijal na pražském arcibiskupství předsedu arménského parlamentu s předsedy parlamentních výborů. V roce 2010 si při vzpomínkové akci pořádané Arménskou apoštolskou církví, sdružením Armenia Club a arménskou komunitou v ČR připomněl 95. výročí arménské tragédie. V kostele sv. Jiljí tehdy sloužil vzpomínkovou bohoslužbu. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 04. 02. 2014