Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Azylový dům sv. Terezie získal podporu od UniCredit Bank

Společnost UniCredit Bank již více než rok vybírá mezi svými zaměstnanci finance na podporu Azylového domu sv. Terezie v Praze 8 pražské Arcidiecézní charity. Zaměstnanci banky přispěli více než 120 000 Kč a společnost UniCredit Bank tuto částku ze svých zdrojů zdvojnásobila. Předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank Jiří Kunert předal symbolický šek přímo v Azylovém domě.

Příjemného setkání Arcidecézní charity Praha a zaměstnanců banky byl přítomen také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP. Ten vyjádřil své velké poděkování všem přítomným, zejména generálnímu řediteli, ale také organizátorovi sbírky panu Karlu Nováčkovi z UniCredit Bank. Všichni ocenili, že se jedná o spolupráci, která bude pokračovat i v dalších letech a rozšířena možná i o další přispěvovatele z UniCredit Bank.

Azylový dům svaté Terezie v Karlíně je místo, kde hledají pomoc lidé v tíživé životní situaci, kterou bez cizí pomoci nezvládají řešit. Většina klientů, kteří přicházejí, jsou lidé bez domova. Poskytuje se zde služba azylového domu, noclehárny a odborné sociální poradenství. Součástí služeb je strava, hygiena, ošacení apod. Každodenně Azylový dům sv. Terezie navštěvuje okolo stovky žadatelů o jeho služby. Systémem a rozsahem poskytování sociálních služeb lidem bez domova patří Arcidiecézní charita Praha, která azylový dům provozuje, mezi několik nejvýznamnějších organizací, které se na území Hlavního města Prahy dané problematice věnují. Více na http://praha.charita.cz. (Aleš Pištora)

19. 06. 2013