Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Benedikt XVI. míří do Sydney

Let do australského Sydney potrvá čtyřiadvacet hodin s mezipřistáním v australském Darwinu. Svatého otce doprovázejí mimo jiné kardinálové Bertone, Sodano a Vallini. Z římského letiště Fiumicino odlétá Benedikt XVI. v sobotu 12. července v 10:00 dopoledne.

V neděli 13. července přiletí Svatý otec do Sydney. První tři dny stráví v Kenthurst Study - formačním centru Opus Dei, kde bude odpočívat a připravovat se na setkání s křesťanskou mládeží z celého světa. To začne bez jeho účasti mší svatou v úterý 15. července. Ve středu v podvečer se papež přesune do katedrálního domu v Sydney. Ve čtvrtek dopoledne se Benedikt XVI. setká s generálním guvernérem Austrálie Jefferym a premiérem Ruddem. Odpoledne je na programu přivítání se s mladými v sydneyském přístavu.

V pátek dopoledne Benedikta XVI. čeká v kryptě katedrály Panny Marie  ekumenické setkání, poté se papež v kapitulním sále sejde se zástupci jiných náboženství. Odpoledne zahájí na prostranství před katedrálou křížovou cestu, která bude probíhat v ulicích Sydney. V podvečer navštíví papež také centrum, kde žije mládež se sociálními problémy. V sobotu dopoledne se v katedrále setká s australským klérem a řeholníky. V 19:00 zahájí na dostihovém stadionu Randwick Benedikt XVI. vigilii mladých. Tamtéž bude o den později dopoledne sloužit mši svatou a při polední modlitbě Anděl Páně oznámí místo konání příštích Světových dnů mládeže, které připadá na rok 2011. Těsně před odletem se setká s patnácti tisíci dobrovolníků pořadatelské služby.

Připomeňme ještě, že Austrálii už v minulosti navštívili papežové Pavel VI. (v roce 1970) a dvakrát Jan Pavel II. (v letech 1986 a 1995).

Převzato z RadioVaticana.cz

10. 07. 2008