Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Benefice pro nové farní centrum

Skupina Klíč vystoupí v rámci prvního pražského koncertu po 10 letech, zařazeného do turné k 30. výročí založení skupiny. Tato kapela, držitelka dvou zlatých desek, Zlaté Porty a ověnčená mnoha dalšími úspěchy vystoupí v původní sestavě a se svým nejlepším repertoárem včetně těch nejznámějších skladeb, jako jsou Omnia vincit amor, Pohár a kalich, Víno, Třináctka a další.

Farnost u kostela sv. Jakuba St. byla založena kardinálem Miloslavem Vlkem v roce 1996. Patří do ní městské části Praha-Petrovice a Horní Měcholupy s přibližně 18 000 obyvateli. Do místní farnosti stále přicházejí noví lidé, kteří hledají duchovní zázemí, bohoslužby a bližší mezilidské vztahy.

Proto, po letech duchovních a sociálních aktivit v nevyhovujícím domku u kostela, začala farnost budovat nové zázemí pro setkávání různých skupin včetně mládeže, matek s dětmi, seniorů. Přáním farníků je vytvořit příjemné místo živého společenství s otevřenými dveřmi a prostor pro další kulturně-sociální aktivity využitelné širší veřejností: komorní koncerty, výstavy, přednášky, rodinné oslavy. Nový dům má poskytnout i bydlení pro místního faráře.

Rozměr připravované stavby je skromný, avšak velmi funkční, přičemž investiční náklady jsou odhadnuty na cca 15 mil. Kč. Kromě sbírek mezi farníky chce farnost oslovit, zaujmout a získat podporu širší veřejnosti, proto pořádá řadu benefičních akcí, jako je právě tato. Více na http://farnost.petrovice.org. (Renata Černá, Aleš Pištora)

20. 09. 2012