Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Benefiční koncert pro Papežská misijní díla

Během večera vystoupí se svým repertoárem pražský chrámový chlapecký pěvecký sbor „Pueri Cantate“, křesťanská folková skupina „Jana a Miroslav Radovi“, na klarinet zahraje Vít Zajac a na klavír Barbara Bittová. O poezii večer obohatí Václav Boček.

Výtěžek benefičního koncertu podpoří prostřednictvím projektů Papežských misijních děl seminaristy a sirotky v chudých misijních oblastech světa. Právě na sirotky a bohoslovce v misiích se návštěvníci koncertu budou moci zblízka podívat během připravené projekce fotografií. Chybět nebudou ani zajímavé misijní materiály.

Papežská misijní díla mají za úkol podporovat misionářskou činnost v misijních oblastech světa. Jako jedna z největších světových organizací s tímto posláním jsou nástrojem vatikánské Kongregace pro evangelizaci národů a působí asi ve 200 zemích světa při národních biskupských konferencích. V České republice byla jejich činnost obnovena v roce 1993 jmenováním českého národního ředitele. Pod jeho vedením se tým dobrovolných spolupracovníků snaží, aby činnost misií vešla ve známost, usiluje současně o finanční podporu misií, o výchovu k spoluzodpovědnosti za šíření dobra ve světě a o pomoc při zprostředkování pobytu dobrovolníků na misijních stanicích v zemích třetího světa. Papežská misijní díla mají tři odvětví: Papežské misijní dílo šíření víry, Papežské misijní dílo dětí, Papežské misijní dílo sv. Petra, apoštola, Papežská misijní unie kněží, řeholníků a řeholnic.

Koncert se koná 12. června 2009 v 19:00 hodin v Komunitním centru sv. Prokopa, Praha – Nové Butovice, Sluneční náměstí, stanice metra B Hůrka. (ap, www.misijnidila.cz)

10. 06. 2009