Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Biblický citát v angličtině e-mailem

Biblický citát je vybraný vždy z liturgického čtení příslušného dne, které se čte v katolické církvi po celém světě.  Citát může sloužit jako pomůcka k naučení či osvěžení angličtiny, ale také jako nový způsob, jak k sobě nechat promlouvat Boží slovo a být ve spojení s ostatními křesťany. K odběru e-mailů se stačí zaregistrovat na webových stránkách www.vira.cz (v sekci "Servis pro vás / zasílání e-mailem").  I tato služba je samozřejmě zdarma. Try it!

„Česká verze rozesílaných biblických citátů vychází z Bognerova liturgického překladu. Anglická i česká verze textu jsou přeloženy z biblického originálu a nemusí být tedy v (češtině a angličtině) po překladu doslovně totožné, protože každý překlad Bible do jiného jazyka je částečně i výkladem a může klást akcent na jinou skutečnost v dané větě,“ říká Ignác Mucha, vedoucí oddělení internetových projektů Arcibiskupství pražské.

Web www.vira.cz je určen pro širokou veřejnost a je nejvíce navštěvovaným webem o křesťanství v češtině. Najdeme zde zajímavé články a podněty k aktuálnímu dění ve společnosti, informace o křesťanské víře, texty k hlubšímu porozumění Bible, ke vzájemnému vztahu vědy a víry, podněty k budování rodiny a k výchově dětí, křesťanský pohled na sexualitu, biblické texty nedělní liturgie včetně zamyšlení, články k jednotlivým obdobím v roce, zajímavé odkazy a mnoho dalšího. (Ignác Mucha, Aleš Pištora)

23. 05. 2013