Vyhledávání Menu

Biskup Malý připomene Václava Havla


Nedožité osmdesátiny prezidenta Václava Havla připomene 5. října 2016 od 19.00 hodin shromáždění na Václavském náměstí. Kromě hudby při něm zazní i stále aktuální věty z Havlových projevů a názory známých lidí na to, proč jeho osobnost chybí. Jedním z těch, kdo vystoupí, bude také biskup Václav Malý.


70222


Slavnostního koncertu při příležitosti 80. výročí narození prezidenta Václava Havla se tentýž den večer zúčastní v Rudolfinu pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka. Hlavní událostí, jíž si katolická církev připomene toto významné výročí, potom bude rekviem za Václava Havla. V katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha ho bude 18. prosince sloužit kardinál Dominik Duka. Požehná při něm zvon Václav nově ulitý pro pražský kostel sv. Havla. Projekt odlití nového zvonu podpořil i biskup Václav Malý, který byl prvním držitelem zvonku č 11. Zvonek předal evangelickému faráři Miloši Rejchrtovi.

Svolavatelé akce na Václavské náměstí s názvem „Milí spoluobčané“ očekávají, že se sejdou všichni, kdo si váží prvního prezidenta České republiky a kdo chtějí, aby se jeho principy a hodnoty neztratily ze života české společnosti ani z mezinárodního směřování země. Shromáždění uvede Havlův přítel a hlas manifestací listopadu 1989, biskup Václav Malý. Více na www.zvonvaclav.cz a www.vh80.org. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 03. 10. 2016