Vyhledávání Menu

Biskup Malý upozorňuje na otázku lidských práv v Číně


Při příležitosti státní návštěvy prezidenta Čínské lidové republiky v České republice ve dnech 28. – 30. března 2016 vítá biskup Václav Malý všechny občanské iniciativy, které budou požadovat, aby naši představitelé spojili ekonomické dohody s otázkou lidských práv v Číně.


57979

Foto: Jan Bartoš


„Vítám všechny občanské iniciativy, které budou během návštěvy čínského prezidenta nenásilným a klidným způsobem požadovat, aby naši představitelé odpovědně při oficiálních jednáních spojili ekonomické dohody s otázkou lidských práv v Číně. Mlčení by bylo ostudou a zbabělostí,“ říká biskup Malý.

Biskup Václav Malý jako předseda rady Iustitia et Pax pravidelně podniká cesty do zemí, kde křesťané, ale ani ostatní občané nemohou žít svobodně. Své poznatky si nenechává pro sebe, ale přednáší, pořádá debaty a často využívá pozvání do médií. V roce 2005 měl možnost vidět nelehký život křesťanů v komunistické Číně. Při svém neoficiálním pobytu se tehdy setkal se zástupci disentu, obhájci lidských práv i členy jednotlivých církví. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 24. 03. 2016