Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Biskupové se setkají ve Vranově u Brna

Biskupové budou hodnotit letošní Celostátní setkání mládeže ve Žďáru nad Sázavou a zhlédnou rovněž dokument „Ovoce ducha“ ze zákulisí příprav. Jednat budou o liturgických záležitostech a stranou nezůstane ani majetkové narovnání mezi státem a církvemi či debata o postavení církve v dnešní společnosti. Hostem tohoto plenárního zasedání bude apoštolský nuncius, arcibiskup Giuseppe Leanza.

V úterý 23. října od 17.30 hodin se v chrámu sv. Petra a Pavla v Brně uskuteční koncelebrovaná mše svatá. Hlavním celebrantem bude olomoucký arcibiskup Jan Graubner, homilii pronese královéhradecký biskup Jan Vokál.  Středeční část zasedání ráno mše svatá zahájí. V kapli centra sv. Františka z Pauly ji bude sloužit plzeňský biskup František Radkovský.     

Samotnému plenárnímu zasedání bude v pondělí 22. října 2012 předcházet Studijní den ČBK o rodině. Zakončí jej mše svatá ve vranovském kostele Narození Panny Marie, kterou bude celebrovat ostravsko-opavský biskup František V. Lobkowicz. Více na http://tisk.cirkev.cz. (http://tisk.cirkev.cz, red. Aleš Pištora)

19. 10. 2012