Vyhledávání Menu

Biskupové slouží mši svatou k výročí zvolení papeže Františka

Při příležitosti výročí zvolení papeže Františka slouží čeští a moravští biskupové dnes 13. března 2014 od 12.00 hodin v mariánské svatyni v Hejnicích, kde jsou shromážděni na duchovních cvičeních, slavnou mši svatou.

Čeští biskupové se sešli k několikadenní duchovní obnově. Exercicie, během nichž se připravují na Velikonoce, vede v Hejnicích světící košický biskup Stanislav Stolárik. Ve stejnou dobu odjel na postní exercicie také papež František.

Toto několikadenní setkání biskupů během postní doby je již tradiční. Přítomní se účastní přednášek, společných modliteb a mší svatých. Nosným tématem předvelikonočního duchovního cvičení je myšlenka "Pán oslovuje a proměňuje". Biskupové se, spolu s exercitátorem, budou nad tématem zamýšlet za pomocí církevních dokumentů především od Jana Pavla II. a Benedikta XVI. či myšlenek o Božím milosrdenství.

Ve stejný týden jako čeští biskupové odjel na postní duchovní obnovu také papež František. Spolu s osmdesáti pracovníky římské kurie se vydal do italského města Ariccia. Tento týden proto vynechá i tradiční středeční generální audienci. (http://tisk.cirkev.cz)

Aleš Pištora 13. 03. 2014