Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Bobci slaví narozeniny

Dětský sbor Bobci uvedl spolu s písničkářem Bobem Fliedrem 7. prosince 2008 své zatím poslední album s názvem „Abrahám on the Road“. Na albu se kromě sboru Bobci objevili také Bob Fliedr – akustická kytara, Ondřej Škoch – baskytara, Štěpán Škoch – dechové nástroje, perkuse a Jan Linhart – bicí.

Komunitní centrum Matky Terezy oslavilo 25. května 2008 první výročí svého otevření. Oslav se zúčastnil také apoštolský nuncius Diego Causero. Také toto centrum Matky Terezy přispělo k tomu, že Jižní Město není již pouze onou „noclehárnou“, ale místem, kde lze i žít. Nebylo postaveno pouze pro věřící, ale od počátku vycházelo vstříc sociálním, hodnotovým i duchovním potřebám všech, kdo na sídlišti bydlí. Nejedná se tedy pouze kostel, kde se pravidelně slouží mše, ale stejně tak o místo, kde působí různé kluby, dramatická a výtvarná dílna, nízkoprahový sportovní a turistický klub, Klub křesťanských seniorů, Klub Kajman (Klub autorů Jižního Města), Anonymní alkoholiky a Denní klub pro maminky s dětmi atd. V prostorách KCMT má svou kancelář Farní charita a Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče.

Bohoslužby se konají pětkrát za týden. Nedělní mši sv. v KCMT navštěvuje kolem 400 osob, zaplněná je kaple i sál. Jednou za měsíc je mše sv. v albánštině. V úterý a ve středu probíhá výuka náboženství. Dále se zde schází modlitební společenství.

Přes počáteční bolesti Komunitní centrum funguje a snaží se sloužit farnosti i Jižnímu Městu. Noví lidé, kteří do něho nacházejí cestu, zájemci o program i o pronájem prostor, ale především ti, kteří často přicházejí, aby hledali odpověď na svoje otázky ohledně křesťanství a smyslu života, ti všichni dávají tušit, že Centrum je zde na svém místě a jeho činnost má smysl.

Koncert 22. března začíná v 18:00 hodin v Komunitním centru Matky Terezy (Praha 11, stanice metra Háje). (ap)

20. 03. 2009