Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Bohoslužba připomene nelehký úděl bezdomovců v zimě

„Je mnoho způsobů, jak těmto pomáhat lidem bez domova. Důležité je však nezapomínat ani na modlitbu,“ říká Jaroslav Němec, ředitel Arcidiecézní charita Praha. A dodává: „Klienti azylového domu nebývají ve větší části věřící lidé, ale cítí, že modlitba při mši svaté je pro jejich život důležitá. Vždy se účastní ve větším počtu, protože je to zároveň v době blížících se vánočních svátků, kdy mohou vzpomenout na své rodiny a své blízké.“

Arcidiecézní charita Praha však v nelehkém zimním období pomáhá i jinak. Loni bylo v souvislosti s dlouhodobě přetrvávajícím mrazivým počasím např. otevřeno krizové centrum pro lidi bez přístřeší. Klientům zde byla zdarma poskytnuta možnost strávit noc v teple. Hnutí Komunita Sant´Egidio zase každý rok v Arcibiskupském paláci pořádá tradiční vánoční oběd pro chudé, který pravidelně zahajuje pražský arcibiskup Dominik Duka OP.

Azylový dům sv. Terezie je zařízením Arcidiecézní charity Praha, která tento dům provozuje od roku 1998 jako jeden z řady svých sociálních projektů. V tomto zařízení se poskytuje co možná nejkomplexnější pomoc lidem v sociální tísni. Pomoc vyhledávají především lidé bez domova, propuštění z výkonu trestu a také lidé propuštění z dlouhodobých ústavních pobytů. (Aleš Pištora)

15. 12. 2011