Vyhledávání Menu

Bohoslužba pro Stonožku

Ve svatovítské katedrále se 6. prosince 2013 potkají v 11.00 hodin stovky dětí a přátelé Hnutí "Na vlastních nohou" při děkovné mši celebrované kardinálem Dominikem Dukou OP. Účinkuje na tři sta dětí z dětských pěveckých souborů z celé republiky a hudba Hradní stráže. Mši svatou bude v přímém přenosu vysílat Česká televize.

„Stonožková mše“ je součástí oslav 670. výročí položení základního kamene ke katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Ve svatovítské katedrále při děkovné mši budou předány také medaile zasloužilým „Stonožkářům“. Slavnostní fanfáry zazní v podání Hudby Hradní stráže, zpívat bude sbor ze škol, které s Hnutím „Na vlastních nohou“ – Stonožka spolupracují. Uvádí Hana Scharffová a Petr Šabaka.

„Na vlastních nohou“, tak zní motto organizace, která si říká Stonožka a sdružuje tisíce dětí, které se učí přejímat zodpovědnost za stav světa tím, že vlastní činností získávají prostředky na pomoc potřebným. Děti malují vánoční přání, získávají finanční prostředky organizováním Stonožkových týdnů, pořádají sbírky na pomoc nemocným a postiženým dětem v Česku i v jiných zemích světa. Zakladatelkou hnutí, které je dnes rozšířeno v Norsku, Polsku, Česku, na Slovensku i v Kanadě, je paní Běla Jensen, která se stala vítězkou ankety Zahraniční Čech roku 2012. Více na www.stonozka.org. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 03. 12. 2013