Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Březnový Zpravodaj

„Roztrhněte svá srdce, ne jen šaty,“ volá ústy proroka Jóela Hospodin. Tomuto Božímu volání dává svým úvodníkem zaznít i Kateřina Lachmanová.

V březnu si připomeneme 280. výročí svatořečení sv. Jana Nepomuckého – o hlavním patronovi Čech pojednává článek prof. Jana Royta.

Zamyšlení dr. Mariána Hoška připomíná Den modliteb za úctu k počatému životu a za nenarozené děti, který připadá na slavnost Zvěstování Páně, 25. března.

Významnou událostí, ke které nedocházívá příliš často, jsou 100. narozeniny kněze naší arcidiecéze, P. Bernardina Mráze OFMConv. z konventu minoritů u Sv. Jakuba Staršího na Starém Městě pražském. Zpravodaj přináší rozhovor s otcem Bernardinem, mužem, který i ve svých sto letech vyzařuje hřejivé světlo plného života.

Dále se ve Zpravodaji dočtete o arcidiecézním setkání mládeže; pro dobu postní nabízíme přehled míst, kde je možno zúčastnit se křížové cesty; v seriálu rozhovorů s řediteli církevních škol naší arcidiecéze jsme se tentokrát zastavili v mateřských školkách Srdíčko a Studánka.

Zklamáni nebudou ani ti, kdo na stránkách Zpravodaje hledají tradiční rubriky: diáře biskupů; výběr z Act curiae; programy středisek arcibiskupství pražského, farností a dalších organizací; nabídky duchovních cvičení v březnu; knižní novinky; Průhledy do církevní češtiny; rubriku Co znamená ... – tentokrát o jáhenství; historické kalendárium; březnový kalendářík či úmysly apoštolátu modlitby.

kh

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail: arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754

23. 02. 2009