Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Byl spuštěn web papežské návštěvy

Ve středu 22. dubna 2009 ve 14:00 hodin proběhla v prostorách exercičního domu v kapucínském klášteře krátká tisková konference, jejímž cílem bylo spustit a představit novinářům nové webové stránky o přípravách na plánovanou papežskou návštěvu. Oficiální web, provozovaný Českou biskupskou konferencí ve spolupráci s přípravným týmem návštěvy, běží na adrese www.navstevapapeze.cz a klade si za cíl informovat veřejnost o této významné události i nabídnout praktické informace k účasti na setkáních se Svatým otcem.

Webové stránky se proto nyní zaměřují především na duchovní přípravu, kterou zahájili biskupové Čech, Moravy a Slezska v neděli 19. dubna 2009, a také na informace o předpokládaných místech, kde by se Svatý otec mohl zastavit: počítá se s programem v Praze, Brně a Staré Boleslavi. Web dále představuje papeže Benedikta XVI. Zájemci se také mohou přihlásit k odběru novinek, které jim budou zasílány na jejich e-mailovou adresu. Samozřejmostí jsou otázky a odpovědi a nezbytné kontakty. Stránky využívají redakčního systému Navi4D od firmy WebDesignum.cz a byly spuštěny ve třech jazykových mutacích – kromě češtiny ještě anglicky a německy – a jejich obsah se bude postupně rozvíjet.

Na tiskové konferenci na závěr 76. plenárního zasedání České biskupské konference seznámila mluvčí ČBK dr. Irena Sargánková přítomné také s průběhem zasedání. Informace jsou k dispozici na stránkách Tiskového střediska ČBK. (TS ČBK, ap)
23. 04. 2009