Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Červnový Zpravodaj

PhDr. Radim CigánekPodobné téma reflektuje ve svém článku i jáhen Radim Cigánek, jeho text nese nadpis Knězem dnes – co pro to dělám já?

Radostnou „tečkou“ za úvahami o kněžství je pozvání na patero svěcení, která budou v červnu udělena: Jaroslav Lorman a Jiří Laňka přijmou svěcení ke službě trvalých jáhnů, na jáhna bude vysvěcen také Radek Tichý, který se jáhenskou službou bude připravovat na kněžství, a kněžské svěcení přijmou dva kandidáti naší arcidiecéze – Radim Cigánek a Martin Sklenář.

„Život kněze je jedna velká výzva“ konstatuje v rozhovoru nejen o kněžství P. Vladimír Kelnar, farář u Matky Boží před Týnem, diecézní konzervátor, kurátor připravované výstavy o sv. Anežce České, probošt staroboleslavské kapituly...

Dále ve Zpravodaji najdete pozvání na 9. Arcidiecézní pouť rodin na Svatou Horu; pozvánku na pražské oslavy slavnosti Těla a krve Páně anebo ohlédnutí Štěpána Filipce z týnské farnosti za poutí po Svaté zemi; dospělým, kteří touží po přijetí svátosti křtu, je určeno oznámení termínu přijetí do katechumenátu.

Nehybí samozřejmě tradiční rubriky: termíny rozhlasových a televizních přenosů bohoslužeb, termíny eucharistického výstavu v pražských kostelích, diáře biskupů, výběr z Act curiae, programy středisek Arcibiskupství pražského a dalších institucí, pozvánky a nabídky, knižní novinky, duchovní cvičení, úmysly apoštolátu modlitby, červnový kalendářík a historické kalendárium.

V Průhledech do církevní češtiny tentokrát Robert Dittmann odhaluje spojitost slov Hospodin a hospoda.

Přinášíme také prázdninovou přílohu na červenec a srpen, kdy Zpravodaj nevychází – najdete v ní prázdninový kalendářík s přehledem (nejen liturgicky) významných dní, řadu letních akcí s křesťanským zaměřením, prázdninové termíny výstavu Nejsvětější svátosti v pražských kostelích, nabídku duchovních cvičení v celé ČR na letní měsíce, několik prázdninových tipů ze světa filmu a literatury a červencové a srpnové úmysly apoštolátu modlitby.

Redakce Zpravodaje děkuje všem čtenářům za přízeň, těší se na shledání v novém školním roce a přeje všem poklidné a dobře prožité léto.

(kh)

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze

 


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail:
arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754  

27. 05. 2011