Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Červnový Zpravodaj

Autorem úvodníku zaměřeného na pro červen typické udílení svátosti kněžství je P. Michael Pometlo OFM. Arcibiskupský ceremonář Vojtěch Mátl informuje o Radek Tichý a papež Benedikt XVI.pozměněném průběhu oslavy Těla a krve Páně. Přinášíme rozhovor s jáhnem Radkem Tichým, který v sobotu 23. června přijme kněžské svěcení. Na oslavy 1150. výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje se soustředí dva články – informace o nejrůznějších aktivitách plánovaných na cyrilometodějský rok a text P. Davida Vopřady „Ač jsem unaven, půjdu tam s radostí“. Dále informujeme o nové vlajce Arcibiskupství pražského a otiskujeme zkrácenou verzi pastýřského listu kardinála Duky k 450. výročí obnovení arcidiecéze.

I v červnovém Zpravodaji naleznete obvyklé rubriky: televizní a rozhlasové přenosy katolických bohoslužeb; biskupské diáře; výběr informací z Act curiae; programy středisek Arcibiskupství i dalších institucí; pozvánky a nabídky; duchovní cvičení; knižní novinky; historický kalendář i květnový kalendářík významných událostí; úmysly apoštolátu modlitby.

Protože Zpravodaj přes letní prázdniny nevychází, je do červnového čísla vložena Prázdninová příloha upozorňující na některé zajímavé letní akce, nabízející knižní tipy a informující o duchovních cvičeních v červenci a srpnu či o úmyslech apoštolátu modlitby.

Redakce Zpravodaje přeje všem čtenářům příjemné léto a ohlásí se opět po prázdninách zářijovým číslem.

kv

 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail:
arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754

30. 05. 2012