Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Česká varhanní škola 19.-20. století

Mezinárodní varhanní festival „Varhany znějící 2009“ se koná pod záštitou starosty města Slaného Iva Rubíka a starostky města Velvary Jitky Linhartové.  Jako součást „Dnů evropského dědictví“ ho pořádá město Slaný ve spolupráci s Městem Velvary a Římskokatolickou farností Kralupy nad Vltavou. Koncerty se konají ve spolupráci s Mezinárodním festivalem Free Organ World – Pražské varhany a pod uměleckou záštitou jeho zakladatele, varhaníka Pavla Černého.

Novinkou na tomto koncertě je přenos obrazu z kůru pro posluchače. Z pohodlí svých míst tak mohou na plátně sledovat interprety při hře na kůru. Na koncertech si posluchači mohou zakoupit upomínkovou litografii Jana Kavana s motivy varhan ve Slaném a ve Velvarech vytvořenou pro varhanní festival Varhany znějící 2009.

Další koncert s názvem „Saská hudba 17. století“ se v rámci festivalu bude konat v pátek 11. září 2009 od 20:00 v chrám sv. Gotharda ve Slaném. Na Reissovy varhany z roku 1783 zahraje Jan Katzschke. Zpívá Barbara Christina Steude – soprán. (www.varhany.slansko.cz, ap)

Bližší informace naleznete na www.varhany.slansko.cz.

07. 09. 2009