Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Cesta Romana Brandstaettera k Ježíši z Nazareta

Roman Brandstaetter (1906–1987), polský spisovatel, básník a dramatik, patří mezi nejvýznamnější polské katolické autory. Jeho cesta ke křesťanství, poznamenaná židovským původem, stejně jako k literární činnosti je úzce spojena s fascinací Biblí jako úhelným kamenem duchovnosti a kultury.

Brandstaetter se ve své tvorbě obracel k Bibli soustavně, vedle jeho biblických překladů je pak vyvrcholením tohoto vztahu jeho román Ježíš z Nazareta, jehož český překlad se připravuje. Povelikonoční literární večer, jehož hosty budou překladatelka zmíněného románu, sestra Terezie Eisnerová OP, a vedoucí programového oddělení Polského institutu Maciej Ruczaj, zaměřený na kulturní a společenské souvislosti křesťanství v moderní době, přiblíží v Čechách ne příliš známou osobnost Romana Brandstaettera, jeho životní osudy a dílo a budou hovořit o širších souvislostech jeho tvorby.

V průběhu setkání bude četbou představen jeho stěžejní román Ježíš z Nazareta. Večerem provází Martin Bedřich. Vstup volný. Více na www.dominikanska8.cz. (www.dominikanska8.cz)

02. 04. 2013