Vyhledávání Menu

Charita rozdává jídlo těm nejchudším


Lidé v nouzi dostávají v České republice od července roku 2016 potraviny a další základní potřeby, a to díky programu Ministerstva práce a sociálních věcí financovanému z Fondu evropské pomoci nejchudším osobám. Pomoc je distribuována především prostřednictvím Charity a dalších neziskových organizací.


66400

Foto: Arcidiecézní charita Praha


„Ministerstvo práce a sociálních věcí nás oslovilo, abychom se podíleli na dlouhodobém projektu, který nejchudším lidem v naší zemi poskytne základní potraviny a hygienické potřeby,“ říká Stanislav Fiala, ředitel Azylového domu sv. Terezie a koordinátor programu zajišťujícího potravinovou pomoc v pražské arcidiecézi. Potravinová a materiální pomoc má za cíl zmírňovat extrémní formy chudoby. Je určena nejchudším, kteří zdarma obdrží balíčky s trvanlivými potravinami pro sebe či svoji rodinu.

Balíčky obsahují například konzervy, rýži, těstoviny, luštěniny, sušené mléko, olej a také hygienické potřeby: mýdlo, šampón, prášek na praní, pleny, vlhčené ubrousky, holicí strojek. Jejich složení se liší podle toho, zda jsou určeny pro rodiny s dětmi nebo pro osoby bez domova. Spolu s materiální pomocí nabízí Charita sociálně potřebným i další pomoc v podobě sociálního poradenství a dalších sociálních služeb.

Počet lidí v Česku žijící pod hranicí chudoby bohužel roste. Zhruba sto tisíc osob se potýká s chudobou, žijí v ubytovnách nebo i na ulici. Další statisíce přežívají od výplaty k výplatě, stačí nečekaný výdaj a propadnou se do zadlužení, z něhož pro ně není snadná cesta ven. Přehled míst s pomocí ZDE. Více na http://praha.charita.cz. (Jarmila Lomozová)

Aleš Pištora 02. 08. 2016