Vyhledávání Menu

CIZINCI A VLASTENCI


Centrum Dominikánská 8 pořádá 11. února 2016 od 19.30 hodin v barokním refektáři kláštera sv. Jiljí v Praze (vstup Jilská 7a) debatu na téma „Cizinci a vlastenci“ s filosofem a sociologem prof. Milošem Havelkou a francouzským novinářem žijícím v Praze Fabricem Martinem Plichtou.


56641


Jsme schopni racionálně diskutovat o problému uprchlické vlny? Proč právě u nás otázka migrace vzbuzuje tak vypjaté emoce a polarizuje společnost, ačkoli k nám téměř žádní uprchlíci nepřicházejí? Liší se debata o migraci u nás a v jiných evropských zemích? Co debata o uprchlících prozrazuje o české společnosti a jejím sebevnímání?

Debata je pokračováním cyklu debat o migraci, který pořádala Dominikánská 8 ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským a Akademickou farností Praha na podzim loňského roku.

Prof. Miloš Havelka je český filosof a sociolog. Zabývá se hlavně dějinami myšlenek, „českou otázkou“, myšlením T. G. Masaryka a Maxe Webera. Přednáší na Univerzitě Karlově a Vysoké škole CEVRO Institut.

Fabrice Martin Plichta je francouzský novinář. Do Prahy přišel v roce 1989 jako dopisovatel deníku Le Monde a redaktor francouzského vysílání Českého rozhlasu a usadil se zde. Je ředitelem České federace potravinových bank. Více na www.dominikanska8.cz. (Filip Boháč OP)

Aleš Pištora 05. 02. 2016