Vyhledávání Menu

Národní pouť rodin 2014

Ve Žďáře nad Sázavou se 30.8.2014 uskutečnila Národní pouť rodin. Byla vyhlášena českými a moravskými biskupy k příležitosti 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného OSN.

Pouť se vydařila po různých stránkách. Sjelo se mnoho rodin z celé republiky, přes 4000 lidí. Sobotní program zahájil karmelitán P. Vojtěch Cyril Kodet katechezí, v níž se zabýval možnostmi pomoci, kterou mohou čerpat dnešní manželé z Evangelia. Následovala pontifikální mše svatá. Hlavní celebrant a kazatel Dominik kardinál Duka OP se soustředil na současné postavení rodiny ve společnosti a na nebezpečí, které představuje odmítání výlučného chápání rodiny založené na celoživotním manželství muže a ženy.

Doplňkovým programem byla různá hudební vystoupení, přednášky pro rodiče, biblická zahrada pro tvořivé děti a další zajímavosti pro celou rodinu. Více informací na http://www.rodiny.cz/cirkev-a-rodina/pout-rodin-u-nas/2285-narodni-pou-rodin-2014-zdar-nad-sazavou. Pouť se uskutečnila pod záštitou Brněnského biskupství a byla spojena s diecézní poutí rodin.35091

Ludmila Pivoňková 30. 11. 2014