Vyhledávání Menu

Zahajujeme kurz efektivního rodičovství

 

Máte pocit, že někdy nevíte, jak reagovat na dětský hněv?  •  Co si počít, když dítě nechce jít spát, odmítá jíst, odmlouvá dělat úkoly či domácí práce?  •  Mrzí vás, že se odchod z domu neobejde bez křiku, připomínání či odmlouvání?  •  Zdá se vám, že vás vaše děti neposlouchají?  •  Že dělají často pravý opak toho, než co byste vy jako rodiče potřebovali?

Nabízíme vám Kurz efektivního rodičovství, který zahajujeme 12. listopadu 2015 v Pastoračním středisku, Thákurova 3, Praha 6-Dejvice.
Bude probíhat v deseti dvouhodinových lekcích ve čtvrtek dopoledne od 9.00 do 11.00 hod. pod vedením Ing. Stanislavy Hruškové, Ph.D. Cena kurzu je 1300Kč za osobu nebo 1800Kč za pár. Ve skupině počítáme maximálně s deseti účastníky, v případě většího zájmu nabídneme jarní termín.

Přihlašujte se na emailu cpr@apha.cz nebo na tel. 220 181 777.

Kurz efektivního rodičovství pomáhá rodičům lépe rozumět svým dětem, vychovávat je k odpovědnosti a samostatnosti, správně s nimi komunikovat a povzbuzovat je, řešit konflikty a předcházet špatnému chování.  

Cílem programu je praktický nácvik řešení nejčastějších problémových situací, se kterými se rodiče při výchově svých dětí setkávají. Poskytuje rodičům podporu a pomoc při zvládání výchovných postupů,které vedou k dobrému fungování vztahu rodič – dítě a k celkovému pocitu spokojenosti v rodině.

Skupina poskytuje rovněž bezpečné a přátelské prostředí, čas i prostor si o problémech s dětmi pohovořit, sdílet je s ostatními, vyměňovat si navzájem cenné zkušenosti o péči a výchově dětí. Nezanedbatelnou úlohou skupiny je načerpání nových sil a energie, možnost si odpočinout, aby byl rodič dále schopen s chutí a zodpovědností plnit jednu z nejnáročnějších životních rolí a profesí zároveň, tj. být dobrým rodičem svým dětem.   

Při organizaci kurzu spolupracujeme s Institutem efektivního rodičovství.

 


Ludmila Pivoňková 14. 10. 2015