Vyhledávání Menu

Povzbuzení k lásce v rodině


Jak sám název
Amoris laetitia (Radost lásky) napovídá, obsahem exhortace papeže Františka je povzbuzení nejen pro rodiny. Papež František ji slavnostně podepsal už na svátek sv. Josefa 19. března. Oficiální překlad do češtiny byl prezentován dne 7. září v knihkupectví Paulínky na Jungmannově náměstí v Praze. Veřejnosti dokument představili ThLic. Stanislav Přibyl, doc. Jaroslav Brož, doc. Aleš Opatrný a PhDr. Jana Šilhavá. Podrobnosti se dočtete v aktualitách tiskového střediska ČBK a nebo si můžete poslechnout záznam z první části prezentace ZDE

Fotografie z prezentace je možné shlédnout ve fotogalerii Člověk a víra

Exhortace je plodem dvou synodů o rodině. Papež ani synodní otcové neuhýbají před realitou rodiny v současném světě. Jedná se o komplexní dokument, který se vyznačuje věrností evangelnímu ideálu a zároveň pastorační citlivostí vůči konkrétním situacím. Exhortace potvrzuje nauku všech předchozích církevních dokumentů, ale slova papeže Františka jsou dobře srozumitelná, plná laskavosti a něhy.  

Myslím, že by tento dopis papeže Františka neměl chybět v křesťanských rodinách, aby mohly průběžně nacházet povzbuzení v různých obdobích, kterými procházejí. „Žádná rodina není dokonalá a hotová jednou provždy, ale vyžaduje postupný rozvoj své schopnosti milovat. Všichni jsme povoláni uchovávat živé tíhnutí k něčemu, co nás přesahuje, jděme stále dál! Neztrácejme naději kvůli svým omezením, ale také nepřestávejme usilovat o plnost lásky a společenství,“ vzkazuje rodinám papež František.

Pokud máte v oblibě elektronické knihy, 8. září byl dokument Amoris laetitia zpřístupněn zdarma ke stažení viz web sester paulínek.

Jana Šilhavá

68850

Ludmila Pivoňková 12. 09. 2016