Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Den Charity 2008

Dny otevřených dveří, koncerty, výstavy a soutěže čekají na ty, kteří se přijdou seznámit s činností české Charity. „V rámci této kampaně chceme ‚obdarovat‘ veřejnost – představit svoji činnost a informovat o širokém spektru poskytovaných služeb pro všechny, kteří potřebují pomoc,“ říká ředitel Charity ČR Oldřich Haičman. Akce nejsou spojeny s žádnou finanční sbírkou. 

Den Charity se koná při příležitosti svátku sv. Vincence z Paula (27. září 1660), patrona katolických charitativních sdružení. Česká biskupská konference letos v lednu na svém 71. plenárním zasedání oficiálně vyhlásila den 27. září, kdy církev slaví památku sv. Vincence z Paula, jako Den Charity.

Při příležitosti Dne Charity bude letos poprvé udělena Cena Charity za mimořádné charitní dílo. Na tuto cenu bylo letos nominováno pět žen z řad pracovnic a spolupracovnic Charity. Ocenění jim slavnostně předají pražský světící biskup Karel Herbst a ředitel Charity ČR Oldřich Haičman ve čtvrtek 25. září od 16 hodin v charitním Domě Gloria v Praze 5 (Renoirova 7).  

K největším letošním lákadlům patří Zábavný den v leteckém areálu Hosín u Českých Budějovic (26. 9.), akce Jak se žije s postižením a následný koncert Mocca Bandu v Brně (23. 9.), divadelní představení pro děti v Jilemnici (27. 9.) a v Plzni (27. 9.) či slavnostní otevření nového charitního domu v Novém Hrozenkově (26. 9.). 
--> Seznam všech akcí

Na jižní Moravě se Den Charity letos koná již popáté, potřetí proběhne v západních Čechách, podruhé na Královéhradecku. K akci se připojily také další regiony.

Den Charity podpořila také Nadace České spořitelny, generální partner Charity ČR.

Více informací na stránkách www.charita.cz

Foto: www.charita.cz

(aj)

22. 09. 2008