Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Dětský den v nemocnici pod Petřínem

Pro děti, rodiče a všechny zúčastněné je připraven v průběhu odpoledne bohatý kulturně-vzdělávací program. Letošní ročník bude zaměřen na indiánské hry a soutěže v teepee. Dětský den zahájí hasičský záchranný sbor Hl. m. Prahy a Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Praha 1. Pražští hasiči předvedou vyproštění z havarovaného vozu pomocí moderní techniky a děti si budou moci vyzkoušet některé z vybavení SDH Praha 1. Celá ukázka bude moderována zasahujícím velitelem. Následovat bude Městská Policie Prahy 1 pod vedením ředitele Miroslava Stejskala. Městští strážníci se budou prezentovat ukázkou sebeobrany a předvedou zneškodnění pachatele.

Dětský den zakončíme divadelním představením Alice Laksarové a Tomáše Žaluda z divadla Glans, kteří nám zahrají ze svého repertoáru „Tři výlety do pohádek". Jedná se o tři úsměvné pohádky: O Koblížkovi - na vandru, jak ho liška nakonec snědla. O třech přáních, které slíbil vyplnit hadí král chudému dřevorubci, a O popletené čarodějnici, která neuměla, potom uměla a nakonec zase neuměla čarovat.

Během indiánských soutěží připravených pro děti se může každý zdarma občerstvit chlazenými nápoji, tatrankou a opečenými špekáčky. Akce se bude konat za každého počasí. (www.nmskb.cz)

25. 05. 2011