Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Diskuse „Vnímáme v politice přítomnost křesťanů?“

Ve dnech 28. a 29. května 2010 budou mít občané České republiky možnost zvolit své zástupce do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V této souvislosti si Tiskové středisko ČBK klade některé otázky: Vnímáme v politice přítomnost křesťanů? Jaké má být angažování křesťana v politice? Co k tomu říká sociální nauka církve? Zamýšlet se nad nimi budou hosté kulatého stolu.

Ředitel JABOKu (Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická) Michael Martinek uvede základní teze sociální nauky církve týkající se účasti křesťana na politickém dění ve společnosti, v níž žije. Pedagog Vysoké školy CEVRO Institut Jakub Kříž se ve svém příspěvku "Křesťan a politika – možnosti ovlivnění života společnosti" bude zabývat konkrétními postoji křesťana. Doktorand Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg Vojtěch Belling bude hovořit na téma "Trendy v EU vzhledem ke křesťanským hodnotám". Mediálnímu marketingu stran se bude ve svém příspěvku věnovat badatelka Stanislava Vodičková z Ústavu studia totalitních režimu a autorka životopisu Josefa kardinála Berana Uzavírám vás do svého srdce.

Místo konání: zasedací místnost České biskupské konference, Praha 6, Thákurova 3, druhé poschodí. Účast je třeba potvrdit do 11. května 2010 na sargankova@cirkev.cz, případně 220 181 436.

Převzato z TS ČBK.

06. 05. 2010