Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Dobříšské záření 2010

Stalo se již dobrou tradicí, že se po prázdninách v měsíci září pro širokou veřejnost odehrává kulturní charitativní festival „Dobříšské záření“, který již více jak 10 let připravuje katolická farnost společně s evangelickým sborem v Dobříši. Výtěžek z festivalu bude věnován Farní Charitě ve Starém Kníně, která poskytuje sociální pomoc lidem v tísni a provozuje azylový dům pro matky s dětmi.

Festival bude zahájen v pátek 10. září v 19.00 hodin vernisáží výstavy akademického malíře Miro Pograna „Japonsko v srdci“. Na vernisáž navazuje společenský večer v Pastoračním centru sv. Tomáše. V neděli 12. září v 17.00 hodin zazní v kostele Nejsvětější Trojice koncert komorní hudby v podání hudebního souboru Musica Podberdensis. V pátek 17. září v 19.00 hodin nabízí festival koncert folkrockové skupiny Traband v Kulturním domě.

Pohádka, hry a soutěže - to vše se skrývá pod názvem „Neděle nejen pro děti“, která proběhne na zahradě evangelické fary 19. září od 15.00 hodin. Představení s názvem „Bajky" dětem zahraje nám dobře známé divadlo „Studna“. V Pastoračním centru sv. Tomáše proběhne ve čtvrtek 23. září v 19.00 hodin diskuze „o médiích křesťanů" s P. Martinem Holíkem, ředitelem Radia Proglas a spoluzakladatelem TV Noe. Letošní festival bude zakončen koncertem Dany Krausové v úterý 28. září v 19.00 hodin v evangelickém kostele, kde zazní sefardské i jiné písně s kytarou. (www.farnostdobris.cz)

09. 09. 2010