Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Dubnový Zpravodaj 2010

Uvnitř čísla naleznete mj. informace o chystaném uvedení nového pražského arcibiskupa Dominika Duky do úřadu. Rozhovor s Mons. Markem Solczyńským, radou Apoštolské nunciatury, připomíná tři dubnová výročí spjatá s posledními dvěma papeži – 5. výročí úmrtí Jana Pavla II. a pět let uplynulých od zvolení Josepha Ratzingera papežem (19. 4.) a od jeho usednutí na Petrův stolec pod jménem Benedikt XVI. (24. 4.). Sv. Vojtěch a Radim, Libice n. Cidlinou

Mons. Tomáš Holub, bývalý generální vikář královéhradecké diecéze, se ve svém článku Svatý Vojtěch – výzva k následování? velmi zajímavě zamýšlí nad spojitostmi mezi Dominikem Dukou a jeho předchůdcem svatým Vojtěchem. Sestra Milada Rosová z Kongregace sester Matky Božího Milosrdenství vzpomíná u příležitosti neděle Božího milosrdenství (11. 4.) na svatořečení sestry Faustyny Kowalské a píše o tom, co Boží milosrdenství znamená pro ni samotnou.

Dále ve Zpravodaji naleznete všechny ostatní rubriky, na které jste zvyklí: program vysílání katolických bohoslužeb prostřednictvím ČRo 2 Praha, TV Noe a Radia Proglas; rozvrh eucharistického výstavu v pražských kostelích; diáře biskupů; výběr z Act curiae; programy středisek Arcibiskupství pražského a dalších center a institucí; pozvánky a nabídky; knižní novinky; dubnová duchovní cvičení; dubnový kalendářík i historické kalendárium a úmysly apoštolátu modlitby na tento měsíc.

Nechybí ani „naučné“ rubriky: Co znamená... tentokrát pojednává o svěcené vodě, Průhledy do církevní češtiny píší o pohanském původu některých náboženských termínů.

kh


 

»» rubrika Zpravodaj pražské arcidiecéze


Zpravodaj pražské arcidiecéze připravuje

Arcibiskupství pražské
Pastorační středisko
Thákurova 3, 160 00 Praha 6
e-mail: arcizpravodaj@seznam.cz
tel: 220 181 754 

 

31. 03. 2010