Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Ekumenická bohoslužba za krajinu již popáté

Poutníci vycházejí v 10.00 hodin od kostela Stětí sv. Jana Křtitele v Dolních Chabrech a jdou dále pěšky krajinou s doprovodem. Již od 9.00 hodin bude kostel v Dolních Chabrech otevřen. Pro zájemce o kratší trasu bude ve 14.00 hodin od Sedleckého přívozu zajištěn doprovod na místo bohoslužby.

Při bohoslužbě v 15.00 hodin bude kázat Joel Ruml, synodní senior Českobratrské církve evangelické a předseda Ekumenické rady církví. Účast přislíbili katolický kněz P. Matúš Kocian, kazatel Církve bratrské Daniel Heczko, biskup Starokatolické církve a místopředseda ERC Dušan Hejbal, kněz Obce křesťanů Milan M. Horák, evangelický farář Petr Hudec, ordinovaný presbyter ČCE Jiří Nečas a další.

Po bohoslužbě bude následovat beseda se známým ekonomem Tomášem Sedláčkem, členem správní rady Nadačního fondu proti korupci a bývalým poradcem prezidenta Václava Havla. Místo konání bohoslužby se nachází nedaleko žlutě značené cesty ze Suchdola do Roztok a je dosažitelné ze zastávek MHD v Praze-Suchdole (147 Budovec, 107 a 147 Kamýcká), od žel. zast. Praha-Sedlec nebo od přívozu v Praze-Sedlci. Více na www.drahan.chabry.cz. (www.drahan.chabry.cz)

23. 05. 2012