Vyhledávání Menu

Farní centrum v Petrovicích se otevírá světu


Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP bude v neděli 29. května 2016 od 9.30 hodin sloužit mši svatou v kostele sv. Jakuba staršího v Petrovicích a požehná nový farní dům Camino. Po letech příprav, shánění peněz a budování zahájí v nejbližší době nové farní centrum v Petrovicích provoz.


61170


Petrovická farnost, která v lednu oslavila dvacet let své existence, dosud postrádala prostory k setkávání různých skupin farníků, pro společenské akce, oslavy a v neposlední řadě také pro bydlení faráře a jeho spolupracovníků. Nyní se farníkům konečně podařilo vytvořit příjemné místo pro živé společenství s otevřenými dveřmi a prostor pro další kulturně-sociální aktivity využitelné širší veřejností: komorní koncerty, výstavy, přednášky, rodinné oslavy. Náklady na novostavbu jsou ve výši necelých 22 miliónů Kč.

Farnost u kostela sv. Jakuba St. byla založena kardinálem Miloslavem Vlkem v roce 1996. Patří do ní městské části Praha-Petrovice a Horní Měcholupy s přibližně 18 000 obyvateli. Do místní farnosti stále přicházejí noví lidé, kteří hledají duchovní zázemí, bohoslužby a bližší mezilidské vztahy. Více na http://farnost.petrovice.org. (Aleš Pištora) 

Aleš Pištora 24. 05. 2016