Fotogalerie

23. 11. 2014 Požehnání nových zvonů chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně

23. 11. 2014 Požehnání nových zvonů chrámu sv. Bartoloměje v Kolíně

V neděli 23. listopadu požehnal kardinál Meisner nové zvony chrámu sv. Bartoloměje v českém Kolíně. Sv. Prokopa, sv. Floriána a sv. Jana Křtitele hasiči do konce roku zavěsí do zvonice, aby mohly zvonit spolu se dvěma staršími zvony již během Vánoc. Tak jako tomu bylo i v jiných kostelích, vzaly původní zvony kolínského kostela sv. Bartoloměje za své během dvou světových válek.

22. 11. 2014 Bohoslužba ke cti sv. Cecílie

22. 11. 2014 Bohoslužba ke cti sv. Cecílie

Emeritní arcibiskup z Kolína nad Rýnem kardinál Joachim Meisner sloužil v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha mši svatou ke cti sv. Cecílie. Kardinál Duka během bohoslužby požehnal základní kámen pro památník při budovaném Středisku míru v polské Osvětimi a následovně udělil čtyřem významným osobnostem Svatovojtěšské medaile

15.–16. 11. 2014 Závěr návštěvy kardinála Parolina

15.–16. 11. 2014 Závěr návštěvy kardinála Parolina

V odpoledních hodinách 15. 11. 2014 navštívil kardinál Parolin Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, kde se setkal se členkami zdejší kongregace, a baziliku sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. V neděli kardinál Pietro Parolin sloužil mši svatou v kostele sv. Anežky na Spořilově. Po bohoslužbě následovala debata s farníky, kterou moderoval farář Jakub František Sadílek OFM. V odpoledních hodinách se kardinál Parolin vrátil do Říma. 


15. 11. 2014 Mše svatá na poděkování sv. Anežce České za 25. let svobody

15. 11. 2014 Mše svatá na poděkování sv. Anežce České za 25. let svobody

V sobotu 15. listopadu 2014 se ve zcela zaplněné katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha uskutečnila mše svatá, během níž si lidé připomínali odkaz svaté Anežky České a její svatořečení před 25 lety, a děkovali za následné období svobody v této zemi. Hlavním celebrantem byl zvláštní vyslanec papeže Františka kardinál Pietro Parolin. Liturgie byla zakončena krátkou modlitbou za národ. Vedli ji biskup Václav Malý a zástupci ekumeny. Na to pak navázalo následné setkání, které na Hradčanském náměstí připomnělo listopadové události roku 1989 pohledem jejich účastníků. Zazněla např. Modlitba pro Martu a biskup Václav Malý přečetl z balkonu arcibiskupského paláce dopis kard. Tomáška, který napsal po návratu z římské kanonizace Anežky České, a Václav Malý jej 23. listopadu 1989 četl z balkonu Melantrichu.

14. 11. 2014 Kardinál Parolin v Praze

14. 11. 2014 Kardinál Parolin v Praze

V pátek 14. listopadu se kardinál Parolin setkal s prezidentem republiky Milošem Zemanem a s místopředsedkyní Senátu Miluší Horskou. V doprovodu pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky a olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera navštívil Svatováclavskou kapli katedrály, poté se v Kramářově vile setkal s předsedou vlády České republiky Bohuslavem Sobotkou. V podvečer byl kardinál Parolin hlavním hostem setkání s akademickou obcí, politiky, diplomaty a zástupci kulturní veřejnosti ve Strahovském klášteře. Zde měl příležitost pozdravit se také se zástupci Ekumenické rady církví v čele s Danielem Fajfrem. 

13. 11. 2014 Do Prahy přiletěl kardinál Parolin

13. 11. 2014 Do Prahy přiletěl kardinál Parolin

Na pozvání pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky OP přiletěl do České republiky kardinál Pietro Parolin, vatikánský státní sekretář. Kromě setkání s představiteli naší země bude v sobotu 15. listopadu od 10.30 hodin sloužit v katedrále sv. Víta mši svatou jako poděkovaní sv. Anežce za návrat svobody před 25 lety.

Zasílání novinek e-mailem

Zavřít okno