Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Free organ world - Pražské varhany

První koncert v rámci festivalu zazní 16. června 2009 od 19:30 hodin v kostele sv. Ludmily. Jan Hora představí skladby českých skladatelů z období romantismu.

Druhý koncert 18. června 2009 začíná v kostele sv. Ludmily také v 19:30 hodin a je koncertem benefičním. Výtěžek je určena na podporu varhan kostela sv. Ludmily. Za varhanní manuál usedne arcidiecézní organolog Pavel Černý.

Festival bude zakončen vystoupením německého varhaníka Sebastiana Knebela, který vystoupí v Břevnovském klášteře 23. června 2009 od 19:30 hodin. Zahraje barokní hudbu skladatelů spojených se střední Evropou.

Vznik tohoto mezinárodního varhanního festivalu inicioval v roce 2002 varhaník Pavel Černý. Festival si klade za cíl přinést nový pohled na varhanní umění různých evropských kultur a stylů, kdy jsou jednotlivé skladby interpretovány na historických pražských nástrojích v zajímavých a netradičních prostorách. Pořadatelé festivalu chtějí obohatit kulturní život městských částí a zpřístupnit netradiční prostory. Projekt nejprve probíhal na území Prahy 2 a 3 a loni se rozšířil také na území Prahy 6. Autoři projektu chtějí nabídnout také jiným městům, aby se k festivalu připojila. I proto byl od počátku zvolen dvoujazyčný název.

Festival hostil umělce zvučných jmen, jako např. Mariána Vargu, sopranistku Magdalenu Hajóssyovou, českou houslovou virtuosku Gabrielu Demeterovou, violoncellistu Jana Páleníčka, varhaníka Gregoryho D´Agostino z USA a další.

Více informací naleznete na stránkách www.fow.cz. (ap, www.fow.cz)

15. 06. 2009